| CosminBone a întrebat:

Sall ma puteti ajuta cu ceva? Vreau sa ma izolez de lumea asta sunt prea scarbit oamenii sunt rai daca nu ai haine zara si de firma, ca daca esti mic esti fraier si chestii din astea numai suport voi sta toata ziua in casa si inchid interfonu prieteni am multi dar simt asa eu sunt diferit de ei...sunt cel mai mic din grup la inaltime si am 13 ani cand ma uit la ei...ma simt prost! Ce sa fac tata e un pesimist si imi zice ca nu o sa am niciodata un loc de munca ce e cu viata asta de rahat?

6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa deschizi ochii și sa vrei să-i vezi pe cei diferiți din jurul tău, oamenii care nu te judeca și sunt gata oricând să-ți ofere ajutor, indiferent de starea în care ești. Exista astfel de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti oamenii sunt asa.E adevarat, sunt multi cei care judeca dupa aspect. Lasa-i pe aia. N-avea treaba cu ei!
Viata e asa cum ti-o faci tu.Incearca sa gandesti pozitiv, sa ai in jurul tau persoana alaturi de care iti face placere sa stai, sa discuti, de la care sa ai un lucru bun de invatat!
Fii asa cum vrei tu sa fii! Sa te simti bine in pielea ta.Lasa-i pe ceilalti sa te critice.Multi dintre ei nu te cunosc,deci automat,n-ar trebui sa-ti pese de parerile lor. Important e ceea ce zic persoanele care te cunosc,care te accepta asa cum esti,care-ti vor binele!

Stii? Tatal tau are o varsta acum. Cum s-ar spune,a trecut prin viata. Vede cum multi tineri care termina o facultate,nu-si gasesc un job si e foarte,foarte aiurea.
Nu e bine ca iti spune asta, nu e bine ca te descurajeaza, dar incetut, pentru ca esti un copil bun, o sa-i demonstrezi ca vei face tot posibilul sa ai o meserie, ca o sa-ti construiesti un viitor pe care ti-l doresti!

| GăbițuGabriel a răspuns:

Este o viata plina de rahat frustrated, nici mie nu imi place. Mai am doua luni si fac 16 ani si greu imi croiesc un drum fara, oameni care incearca sa te descurajeze, batjocoreze, etc. Eu unu ii tratez cu cea mai mare indiferenta si cand vor vrea sa se puna cu tine, aarata-lewinking, stiu ca ai 13 ani si eu am avut, dar parca lumea se face tot mai rea pe zi ce trece. ca sa faci ceva in viata asta trebuie sa fii printe cei care simt ce simti si tuwinking

| MeLoveHoes a răspuns:

Draga CosminBone,

Din ce ai scris mai sus, am tras concluzia ca doresti sa te masturbezi in voie, fara nimeni prin preajma. Nu e nimic in neregula, nu trebuie sa te simti prost! Tot ce trebuie sa faci e sa iei cu tine multi bani de care sa-ti cumperi servetele, dupa care pleci in munti si te vei putea masturba in voie. Daca nu ai bani de servetele, e OK! Poti folosi si frunzele copacilor, dar ai grija sa nu dai de urzici!

Pupici!

| CosminBone explică (pentru MeLoveHoes):

Draga tu! GO FUCK YOURSELF! Pupici!

| muresangeorge a răspuns:

Nu e nimic! tu nu trebuie sa ii bagi in seama! cei din urma vor fi cei dintai! sa stii ca si eu ma simt la fel...nu am haine toate de firma, nu am vila, nu am masina bengoasa, si sincer nu am o conditie fizica pe care si-o doreste toata lumea! din cauza asta sunt defavorizat de colegi, si de ati oameni! eu nu ii bag in seama si gata!