| elenat a întrebat:

Sall ppl!
cine poate sa-mi dea cit mai multe jocuri de companie gen adevar si provocare jocuri orale mersi mult funda craspunsului cu cele mai multe si interesante jocuri apropo daca puteti explicati si regulile! thx tongue

1 răspuns:
| MaDeclarFan a răspuns:

Flori fete sau baieti - 2 pers. aleg un nr de la 1-10 apoi ii intreaba pe cei din grup.Cel care ghiceste trebuie sa aleaga intre flori,fete sau baieti,muzicanti sau cantareti, servetele parfumate sau desene animate. Dupa ce pers alege, primii 2 jucatori se retreg si daca ex. persoana a ales cantareeti cei 2 isi aleg cate un cantaret. Dupa ce si-au ales persoana din grup trebuie sa aleaga (fara sa stie ce au ales cei 2) intre ei 2 iar cel pe care-l alege este urmatorul alaturi de cel care a ales
Ochi albastri-2 persoane se retrag si aleg 5 fete/baieti apoi se intorc la grup.Primul/prima trebuie sa sp ce face cu primul/prima fata/baiat (fara sa stie cine sunt).De primii 4 trebuie sa sp ceva urat (ex. il omor) iar dde a/al cincelea/cincea ceva de bine (ex.il sarut)
Ochi verzi-O persoana din grup se gandeste la o alta pers apoi le sp celor din grup 3 trasaturi fizice sau morale ale pers la care s-a gandit.Cel care ghiceste este urmatorul. Daca imi mai amintesc iti sp. Distractie placuta!