| nonameXD121314 a întrebat:

Sall prieteni!
bah is curios cum e lumea
ce ziceti voi despre magie?
eu am visat o chestie (nu e legat de magie ) si m-a facut curios

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu pot spune cu certitudine daca functioneaza sau nu magia, indiferent de tipul acesteia, insa ma pasioneaza subiectul si am citit cate ceva despre diferite forme ale magiei. In primul rand, magia nu inseamna rostirea unei formule "magice" intr-o limba moarta, amestecul unor buruieni intr-un cazan sau alte clisee, ci presupune mult mai mult de atat. Persoana care doreste sa o practice are nevoie de o pregatire indelungata si de o indrumare precisa, trebuie sa fie stapana pe sine, sub toate aspectele (fizic, psihic, spiritual etc.) si trebuie sa isi asume responsabilitatea pentru faptele sale, indiferent de rezultatele obtinute. Magia este mult mai complexa decat se crede, in general si are mai multe forme de practica. Personal sunt tentat sa ma pregatesc pentru a o practica, insa nu detin cele necesare (stapanirea de sine, asumarea responsabilitatii etc.), asa ca prefer sa nu ma bag in ceva ce se presupune ca este mai presus de puterile mele.