| ionutiulian1997 a întrebat:

Sall.pt cei ce au dat la filo(in a 9)cum e latina? e grea, usoara. vreau pareri si cum ar trebui sa o iau.ca usoara si sa nu ma complic sau ca grea si so invat din prima? plz

Răspuns Câştigător
| wildstrawberry a răspuns:

Eu trec a 12-a la filo, si iti spun ca nu e inimaginabil de grea, e-adevarat ca se da teza din ea, dar daca inveti din prima declinarile substantivelor, restul iti va fi usor.Acum depinde si de profesor, cat e de exigent sau pretentios. Iti urez succes, va fi foarte fain la liceu!:*

1 răspuns:
| miriam18 a răspuns:

Este destul de grea pentru ca din ea se va teza