| ஐAdeஐ a întrebat:

Sall toti!kiss
deci. unui baiat ii plc de mine, dar mie de el nu...adica tin la el doar ca la un fffffffffffffff bun prieten si imi este greu sa-i zic ca nu il iubesc, eu chiar nu vreau sa ne stricam relatia de prietenie si nici nu vreau sa-l ranesc
sincer chiar nu stiu cum sa-i zic am incercat dar s-a simtit jignit, iar acum nu mai vb cu mine iubitul meu ii bun prieten cu el si mi-a zis ca se simte ranit si ca nu vrea sa ma mai vada sau sa-mi mai vb etc
nu stiu cum sa ne refacem relatia de prietenie
inainte ii puteam sp orice secret si ieseam la suc, dar fara sa-mi dau seama s-a indragostit de mine
iubitul meu zice ca dragostea lui pentru mine e enorma! iar asta m-a afectat chiar nu mai stiu ce sa fac ce sa-i zic...
relatia noastra de PRIETENIE era bazata pe incredere respect etc dar acum nu cred ca mai vrea sa-mi fie prieten si nu mai vrea sa fie prieten nici cu iubitul meu NE CONSIDERA 2 TRADATORI
eu tin fff mult la el ca la un prieten si chiar vreau sa ne refacem relatia de prietenie, dar chiar nu stiu cum!sadsad
clar ca dau funditakiss

Răspuns Câştigător
| oneDisturbed a răspuns:

Oricum ai spune'o, doare. Daca totusi tine la tine atat de mult ar intelege si nu ti'ar cere sa faci un sacrifciu (adica sa fii cu el fara sa il placi, sau sa te desparti de prietenul tau).

Iar faptul ca va considera "tradatori" este ceva demn de o mentalitate infantila.

Spune'i ca tii la el ca la un prieten si nu mai mult. Incearca sa vorbesti intre 4 ochi cu el si spune'i ca nu vrei nici sa fi fost cu el, sa stati 2 saptamani in care tu sa iti bati joc de relatie pentru ca nu simti acelasi lucru. Spune'i ca nu esti singura fata de pe pamant si ca la varsta lui (imi imaginez ca aveti in jur de 15-17 ani, nu stiu) e o prostie sa pui atata suflet in "relatii" pentru ca oricum sunt o joaca. De asemenea, incerca sa vorbesti si cu prietenul tau, sa ii explice si el.

Si incercati sa nu va lingeti, sa va luati in brate si sa va spuneti te iubesc cand e si el de fata, doare al dracu' de rau.

Sper sa inteleaga si sa nu piarda 2 prieteni pentru un capriciu adolescentin.

Gata cu psihologismele pe aici, mult noroc, si sper sa va impacati. A, si inca o chestie, incearca sa vezi la el si calitati morale, cine stie, poate e mai bun pentru tine, sau poate pe viitor poate fi ceva intre voi.

1 răspuns:
| teo102 a răspuns:

Pai ai putea sa ii spui ca tu nu il placi si sa ii zici ca vri sa fiti prieteni nu mai mult dar ai grija si sa ii zici ca ai face orice pentru el dar nu il placi ca pe un iubit ci ca pe un bff...