| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si sunt baiat am inaltimea de 179-180 si as vrea sa ajung 188-190 pina la 17 ani e posibil nu vreau raspunsuri ca de ex: apucate de sport si alimentatie...Joc fotbal de 7 luni... si vreau sa ma apauc de ciclism.

15 răspunsuri:
| Decrepit a răspuns:

Alimentatia are treaba doar cu dezvoltarea decenta a masei musculare. Daca te faci de 1.90 pana la 17 ani, oricum vei mai creste pana la 20 si ar fi posibil sa te duci undeva aproape de 2.00 si o sa ai un "cadru" care sa te faca sa pari sfrijit.Cadrul e distanta dintre cele doua clavicule.Ei, alimentatia bazata pe multe proteine te ajuta sa-ti umpli bine cadrul, asta in caz te inalti repede.

Raspunsul e Air Alert.Un fel de "programe" draconice prin care reusesti sa iti adaugi centimetri la o rata de crestere foarte alerta.Din cate stiu, pana acum s-a ajuns la a patra versiune.Le gasesti foarte usor si contin cateva videoclipuri cu exercitiile pe care ar trebui sa la faci, plus un MS Word cu un tabel care iti spune cum sa faci exercitii in fiecare zi.Ciclismul n-are treaba cu dezvoltarea inaltimii, ci doar cu a catorva muschi, plus rezistenta, dar poate fi folositor pentru Air Alert, care scoate tot din tine.Plus,inca o metoda foarte buna este sa faci vertical leap-uri.Aruncari la cosul de baschet de foarte aproape, chiar incercari de dunk-uri, daca esti familiarizat bine cu sportul si sarituri (fara minge) langa cos.Ideal ar fi sa reusesti sa ajungi in vreo doua luni, sa poti sa atingi inelul cu partea superioara a capului.

In ultima instanta, poti sa bagi in tine HGH.Doar ca asta e masura sinucigasa pentru dezvoltarea ta, dupa 25 de ani.

| CowboyxD a răspuns (pentru Decrepit):

Pai cemi spui sa fac? cum pot gasi Air Alert? Ma ajuti te rog...tu ai folosit air alertu asta te-a ajutat ceva?

| Decrepit a răspuns (pentru CowboyxD):

Am versiunea 2.0 in calculator.Te ajuta, mai intai, ca sa poti sari mai mult - e un program folosit in special de jucatorii de baschet mai mici, de 1.80 - 1.85 - iar alaturi de exercitiile ce ti se arata in videoclipurile programului,in patru luni,poti creste chiar si trei-patru centimetri, chiar si cinci, tinand cont ca, in mod normal, de la 11 la 20 de ani, cresti atat sau mai putin in fiecare an.M-a ajutat si pe mine, chiar daca in mod normal, nu pun botul la astfel de artificii. Aveam in iunie 2011, cand m-am apucat, 1.78, iar acum am 1.87.In mod normal, ar fi trebuit sa am doar 1.84.Il gasesti usor pe site-urile de descarcare ce folosesc suport P2P.

| CowboyxD a răspuns (pentru Decrepit):

Pai citi ani ai?

| CowboyxD a răspuns (pentru Decrepit):

Ai skype da-mi idul tau...

| Decrepit a răspuns (pentru CowboyxD):

Am aproape 16, cum imi scrie la profil.Nu folosesc Skype sau Y! M. Daca ai nelamuriri, spune-le aici.Cum ti-am spus si in reply-ul precedent, am gasit Air Alert si am inceput sa-l pun in practica atunci cand aveam 14 ani si 3 luni.De atunci, pana acum au trecut...17 luni aproape, in care am crescut aproape 10 centimetri.Normal,ar fi trebuit sa fie doar 6, maxim 7 centimetri.Depinde si de metabolism si alimentatie cresterea in inaltime.Si,normal,de cat de tare de tii de antrenamente.

| CowboyxD a răspuns (pentru Decrepit):

Deci eu am 15 ani am 180 am gasit air alert 3... sa fac exercitiile si eu as putea sa cresc pina la 187-188? si inca ceva fac exerctiile in fiecare zi sau luni mercuri si vineri?

| CowboyxD a răspuns (pentru CowboyxD):

Toate unul dupa altul?

| OmulĂla a răspuns (pentru Decrepit):

Sure you do...
Acum mă-ntreb în spasme mentale strașnice prin câte transformări de genu' ai mai trecut. Mă refer la prima ta propoziție, bine-nțeles. Sounds dandy, though. Cine zice că hop-urile prin diferite tipare denotă multiple personalități? You tell me, denotă ori ba? Dacă ești la primul hop, ai thumbs up de la primul (?) care te-a depistat.

| Decrepit a răspuns (pentru OmulĂla):

N-am inteles absolut nicio boaba din ce-ai zis matale aici. Poti fi mai concis?

| OmulĂla a răspuns (pentru Decrepit):

Vrei să spui că n-ai absolut nicio tangență cu un oarecare zeu? Bine-nțeles că ai, ești extrem de ușor de identificat.

Răspuns utilizator avertizat
| CowboyxD a răspuns:

Ce ai in vedere?

| criss1212 a răspuns:

Ciclismul nu te va ajuta sa te inalti apuca-te handbal, volei

| CowboyxD a răspuns (pentru criss1212):

Lol eu am spus nu vreau raspunsuri apucate de ceia de ceia...