| Sebastian98qw9 a întrebat:

Sall TPU,am o nelamurire, trebuie sa imi iau un PC nou, si vreau sa-mi cumpar o placa video ddr2.Ce mi-at putea recomanda, ceva ce sa ruleze decent jocuri tip far cry 3 say battlefield 3, eu m-am gandit la un 9500 GT DDR2 1Gb. Daca ati putea sa-mi spuneti cam cat costa sau sa-mi dati alte exemple de placi ddr2, m-ar ajuta mult.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Florea_Mihai_1997_pGSa a răspuns:

Eu iti recomand astahttp://www.emag.ro/......DS1GJBBBM/
E foarte buna, rezistenta (nu se arde ) eu o am de 2 ani si merge perfect.
De obicei cele mai bune si rezistente placi video sunt cele de la nVIDIA.
Sper ca te.am ajutat.nu uita de funda.

| Catalin_Caty_1997 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, cati rami ai si ce procesor ai? A da si placa de baza are PCIExpress, daca da ti-as recomanda un GT 630 2GB DDR3, asa nu stiu daca se mai gasesc DDR2.