| azoteu2020 a întrebat:

am o problema am 15 ani si 1.83 deci sunt foarte foarte inalt am mers la sala 5 luni si as vrea sa stiu daca s-a oprit cresterea in plus in ultimi 2 ani nu am mai crescut maxim 2 cm ce de genu. Pt raspunsu care ma poate ajuta dau funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e problemă... Și eu în clasa a IX-a aveam cam 1.80. Acum (25 ani) am 1.92. big grin

| Morphines a răspuns:

O, gata, oprește-te. E suficientă înălțimea ta laughing Păi faptul că mergi la sală, „obturează" creșterea și dezvoltarea oaselor. Noroc că ai apucat să crești. Vei mai crește, depinde...

| Zapkitu a răspuns:

Ca sa iti opresti cresterea, trebuie sa ridici greutatid easupra capului, ceea ce nu iti recomand sa faci. Daca pur si simplu faci exerciti obisnuite nu o sa se opreasca cresterea. BAFTA!