| anonim_4396 a întrebat:

am o problema.Ma simt prea inaltasad.am 14 ani.Am 1,65m si 45 de kg.Sunt clasa 8a.Toate fetele din clasa sunt josute iar eu parca asi fi turnul eiffel big grin.Ador tocurile. Fetele din clasa mea poarta incaltaminte pe tocuri iar eu daca as purta as arata ca zgirie noribig grin(asa cred eu)+sint si cam slaba si Ma simt prea complexata

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Mie mi-se pare normala inaltimea de 1, 65 la 14 ani. Nu trebuie sa te simti complexata. Daca colegii te accepta bine! Cine nu, larevedere! Trebuie sa te accepti si tu asa cum esti si, daca esti slaba asta nu e o problema care sa iii deranjeze pe ceilalti ba dinpotriva! Ftele inalte si slabe au un farmec aparte love struck asa ca: nu iti mai fa griji, poarta ce vrei tu si simte-te bine in pielea ta!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La 1,65 nu esti inalta si poti purta tocuri fara nicio problema

| Adixuuu a răspuns:

Asculta draguta nu esti foarte inalta esti medie si eu am 14 ani si am 1, 66 si ador sa port tocuri nu par deloc foarte inalta, daca aveai 1, 70 ce mai spuneai?

| Roses a răspuns:

Eu am 15 ani si am 1, 73 si m-am oprit de vreun an din crestere. Majoritatea fetelor din clasa sunt aproapecat mine. Stai calma ca poti sa porti tocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita, am 13 ani si sunt in clasa a 7-a, eu am 1, 66 si 50 kilograme ( sunt baiat) deci, pentru tine e perfect

| Kriss96 a răspuns:

Inaltimea ta este una absolut normala.Eu in clasa a 8 a aveam 1.68
Nici macar nu esti asa inalta.Chiar mi se pare ca esti putin scunda.Eu am 1.70 acum si mai trag de mine.E adevarat ca mereu am avut 2-3 fete mai inalte, dar tot nu m-as fi simtit complexata.Lasa gimnaziul, ca maine poimaine intri la liceu si vezi tu cum se schimba lucrurile.Acolo incepe adevarata societate, cand cunosti pe toata lumea si trebuie sa te ridici la niste standarde.Mai asteapta putin si o sa vrei sa mai crestiwinking
Iar de kg sa te bucuri.Ca multe fete se plang de greutatea lor prea mare.
Mie inca de mica mi-a placut ca sunt slaba.De ce? Pentru ca ma duc la magazin si imi pot alege absolut orice! Pentru ca imi sta bine!

| JulyStorm a răspuns:

Eu am 1, 65 de la 13 ani si nu am mai crescut deloc de atunci. Bine... acum nu te apuca de facut sporturi gen handball sau volei daca vrei sa ramai asa.
Ideea e ca pana cand intri la liceu te vor ajunge din urma si restul fetelor, eventual chiar te vor depasi. Eu, la 1, 65 ai mei, am fost printre cele mai scunde din clasa toata perioada liceului. big grin
Iar in privinta greutatii, nu-ti face griji. Incet incet vei incepe sa te mai conturezi si vei arata f bine. Nu iti dori sa te ingrasi. Abia dupa 18 ani te poti ingrijora daca ramai tot asa slaba.

Răspuns utilizator avertizat