| joker455 a întrebat:

....am si eu o intrebare am aproape 14 ani si imi place de un baiat si lui de mine, dar ce ar zice parinti daca voi avea o relatie cu el, adica sunt prea mica? ....in cazul vostru cum au procedat parintii?
Psbig grinau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Le-am spus parintilor de fiecare prieten pe care l-am avut, primul a fost la 12 ani(eh, relatie de copii) si desi la inceput au avut dubii asa i-am determinat sa aiba incredere in mine si sa ma sustina in orice aleg.
Decat sa le ascunzi si sa fi nevoita sa ii tot minti despre unde te duci/faci/cu cine esti mai bine alegi calea usoara. Pana la urma ei te iubesc cel mai mult si iti vor binele si te vor sustine in orice, nu ai motive pentru care sa te ascunzi. De ce sa nu le impartasesti un lucru frumos care te face fericita?
Succes!

6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Ce inseamna pentru tine o relatie?

| RalucaTyan a răspuns:

Cati ani are tipul?

| ѕмιℓєє a răspuns:

Normal că eşti prea mică, la mine nu au procedat nicicum pentru că nu e nevoie.
Depinde acum ce fel de părinţi ai, încearcă să vorbeşti cu ei, mie una mi se pare că eşti mult prea mică, dar sunt multe cazuri.

| KenVyQ a răspuns:

Pe cand eu aveam 14 ani mi-a placut de o tipa si mi-am pus aceeasi intrebare ca si tine.Am spus parintilor despre asta si ei au fost intelegatori, dar nu de acord.Le-am spus parintilor ca este o fire inteligenta cu respect in societate si cadruri mici de oameni cu simtul umorului nu exagerat si nu este fermecata de moda etc. ca restul fetelor(are si ea unele dorinte dar nu exagerate) si au acceptat.Acum avem o relatie ca la carte si mai e putin pana ce ai nostri accepta sa ne mutam singuri. Funda?:X

| beibiisweet a răspuns:

Iti zic ceva:sora mea are 15 ani si nici acum nu le-a spus big grin

| DaddysGir1 a răspuns:

Buna ^^ eu am 16 ani, si pe la 13 ani mi-a placut si mie de un baiat, lui de mine - exact ca in cazul tau -. Parintii lui nu au spus absolut nimic rau despre mine, adica, parintii baietilor nu prea se intereseaza daca fiului ii place de o fata sau nu, daca ii place, sa stea cu ea, cam asa cred ca gandesc. Dar la parintii fetei de obicei, tatal e cel care protesteaza mai mult, ca mama, considera ca nu ar fi nimic serios, vorba mamei in situatii de genul asta e "eh, sunt copii" xD Oricum, iti sugerez sa nu te ascunzi de asta, dar daca tatal tau nu e o fire atat de intelegatoare, incearca sa bagi vorbe bune despre cel pe care il placi, spune-i ca are note bune, ca se poarta civilizat, ca te apara si ca va intelegeti foarte bine. Sfatuieste-l pe amicul tau ca atunci cand se intalneste cu parintii tai sa se poarte intr-un mod greu de refuzat, incat parintii tai sa nu poata refuza relatia voastra ^^

Succes! ~ ^^