| NeGaTiwE a întrebat:

am si eu o problemawinking deci mi se unge foarte repede parul stiti... daca stiti ceva care ma poate ajutawinking funda

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Parul nu ti se unge, ti se ingrasa cu o substanta numita sebum. Pai in primul rand ar trebui sa te speli o data la 3 zile(de doua ori cu sampon si o data cu balsam iar apoi te clatesti foarte bine). In al doilea rand ar trebui sa nu umbli cu mana in par frecvent pentru ca ti se va ingrasa si murdari repede. Ce e important de stiut este faptul ca sebumul desi arata urat este benefic. Deci sa nu exagerezi cu spalatul pe cap si sa-ti speli parul in fiecare seara.

1 răspuns:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

NUU! Sa NU te speli in fiecare seara pentru ca o sa-ti distrugi parul. Eu am zis o data la 3 zile. O data la 3 zile(duminica si miercurea). Daca te tunzi s-ar putea sa nu fie nevoie decat o data pe saptamana(duminica).