| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati in legatura cu un site.Este un site pe www.cool-tv.ro si am dowlandat un program si imi spune ca trebuie sa dau pe o bara galbena dub; u clik si sa apas pe ceva. Dar problema este ca mie nu imi apare bara si nu stiu ce sa fac.va rog frumos sa ma ajutati.Va dau fundita.

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Cerinte: Conexiunea minima necesara este de 2 Mbps viteza internet. Postul tv se deschide automat cu Windows Media Player sau alt plugin. Pentru vizionare dati click pe numele posturilor TV (asteptati intre 10-60 secunde pana ce se initializeaza conexiunea ) In caz ca nu aveti plugin-urile necesare le puteti descarca de aici:

- Download Tv Sopcast plugin 5.1 ( compatibil Windows Xp, Vista si Windows 7 )

- FFDShow Video Codec Pack ( este o colectie de codec-uri si filtre video pentru vizionarea filmelor in diverse formate )

- WMP Pixelfusion Plugin este un plugin wmp ce imbunatateste imaginea redata de Tv online - il gasiti aici.

~ Nou! Intra pe Forum-ul Tv Net pentru a afla toate noutatile si gasi rezolvarea la eventualele probleme pe care le ai.

Atentie! Pluginul Tv Sopcast functioneaza numai in Internet Explorer (in Opera nu functioneaza iar in Firefox doar daca aveti instalat IE TAB Plus)