| alexxp26 a întrebat:

Astazi am dat examen la matematica clasa a 8-a. Lucrarea e cam de 9.80 dar nu am respectat ordinea subiectelor. Am scris un exercitiu pana la un subpunct apoi m-am apucat de altul, iar apoi l-am continuat pe celalalt. O sa-mi scada puncte?

3 răspunsuri:
| SunShine a răspuns:

Doar daca le-ai zapacit intre ele si profesorul care l-a corectat nu a inteles, dar daca a fost totul ok, sigur iti puncteaza cat de corect ai scris happy.

| HDR10 a răspuns:

Trebuia respectata o ordine. Astfel risti sa nu te puncteze, chiar daca le-ai facut corect dar pe sarite. Aici depinde de corector, dar daca nota e mai mica decat asteptarile tale, poti face contestatie.
Bafta

| vlad89c a răspuns:

Daca tin bine minte de anul trecut nu conteaza in ce ordine le-ai facut, doar sa le fi insemnat cu 1. b), 2. a),