| liviu9898 a întrebat:

Ce face un reprezentant avon? Cum se inscrie ca reprezentant la avon? Ce face in primele zile? Pot sa fac vanzari pe net? Se castiga bine?
Cine scrie cele mai multe detalii primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ramona000 a răspuns:

Un reprezentant avon promoveaza produsele acestea,se poate inscrie direct de pe site-ul avon unde va completa o cerere si apoi va fi contactat de o persoana cu care va semna un contract,(iti trebuie si copie de pe uletin)in primele zile cu catalogul pe care il primeste incearca sa faca comenzi, in primele luni are o limita in sensul ca nu poate face comenzi mari, pana nu vad cei de la avon ca esti bun platnic, cu vanzarile pe net cam greu si in general trebuie sa fi atent la cine vinzi ca sa nu iei tepe(adica sa dai produsele si banii sa nu-i mai vezi, am patit-o de cateva ori)de castigat poti sa castigi pana la 40 la suta din ceea ce vinzi plus ca mai vin ceva cadouri de la ei pe care poti sa le pastrezi, sa le faci cadou sau sa le vinzi, bani am castigat de mi-am platit facultatea, scoala de soferi, trebuie doar sa vrei

1 răspuns:
| Georgiana_2129 a răspuns:

In plus, ai posibilitatea sa iti iei pentru tine produse la preturi mai mici (din brosura pentru reprezentant).La inceput ai 3praguri pe care daca le depasesti primesti niste produse gratis(de exemplu daca in prima ta campanie faci comanda de 140 lei primesti un rimel, un luciu de buze si un lac de unghii, pe care poti sa le opresti pentu tine, poti sa le faci cadou sau chiar sa le vinzi ). Uneori mai sunt programe motivationale pentru reprezentanti in cadrul carora poti sa iti comanzi unele produse la preturi chiar mici. Daca mai ai nelamuriri sau vrei sa te inscri ca reprezentant avon poti sa ma contactezi la lungu_ionela2003@yahoo.com.Sper ca ti-am fost de ajutor.