| Prieten a întrebat:

Sall TpU.Cum as putea face sa scap de timiditate da sa nu devin prea vorbaret sa ajung sa insult.As vrea sa fiu gen amuzant vorbaret da in acelasi timp sa pot sa ajut si lumea. Dau funda!@@

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

In primul rand, sa stii ca pentru a scapa de timiditate nu este atat de simplu, dar daca ai vointa, vei reusi (nu este imposibil). Incearca sa discuti mai des cu cei din jurul tau (prieteni, colegi), nu te mai inrosi, fa glume mai des. Nu mai sta retras pentru ca ceilalti te vor lua peste picior. Pentru a reusi in viata, trebuie uneori sa fii putin mai indraznet, insa nu trebuie nici sa exagerezi. Fii tu insati, nu incerca sa fii altcineva, doar trebuie sa mai iesi,, din carapace".

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa indraznesti. La inceput o sa-ti fie greu pentru ca o sa te mai pierzi dar daca nu te dai batut si inveti din greseli pana la urma vei izbavi.