| PuffyPufosul a întrebat:

Firea mea era mai rusinoasa, mai timida, dar de ceva timp parca nu mai sunt eu : spun lucruri pe care eu nu le spun de obicei, sunt foarte directa. Si nu stiu ce sa fac crying... Nu imi place sa fiu asa directa, superficiala. Stiti cumva de ce se intampla asta? ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Lollypop a răspuns:

Si eu sunt cam la fel.Mi s-a spus chiar ca as fi prea "cuminte".Te inteleg perfect.Mie nu imi place sa vorbesc urat, nu stiu...iar de la un timp mi se intampla sa imi vina sa injur in gand, chestie pe care nu o faceam.Cred ca e din cauza faptului ca majoritatea persoanelor din jurul meu vorbesc foarte urat si sunt foarte superficiale si directe.Ma gandesc ca avand in vedere ca traiesc pe langa altfel de persoane cam asa incep sa devin si eu, si NU vreau.Incerc sa ma abtin totusi sa nu devin vulgara.Totul este sa vrei. Daca tu nu vrei sa devii asa, nu vei deveni.Nu ai de ce sa faci chestii pe care nu vrei sa le faci.Fii pur si simplu tu.Persoanele se mai schimba.Alte ori in bine, alteori in rau... daca te schimbi, ai grija cum o faci.
Bafta!