| Anutzika a întrebat:

puteti s ma ajutati cu o compunere despre "Planul meu de viata" [plz]!

2 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Cum te poate ajuta cineva cu o compunere despre planul tau de viata? Daca iti face altcineva compunerea, va fi despre planul lui/ei de viata, nu despre al tau. Numai tu poti scrie despre planul tau de viata, tu stii ce-ti place, ce-ti doresti, ce vrei sa devii, unde vrei sa locuiesti, cum iti doresti sa fie cariera ta si asa mai departe. Ia un creion si o hartie si scrie in linii mari ce-ti doresti si ce nu, ce-ti place si ce nu. Apoi dezvolta un pic fiecare propozitie si "leag-o" cu propozitiile vecine. Succes si spor la treaba!

| Esman_Bogdan_1994 a răspuns:

Dap, cam are dreptate! Incearca sa faci, ti-a dat si exemple despre ce trebuie sa scrii!