| Kasy a întrebat:

Sall, useri TPU! Am si eu o mica problema : Prin intermediul unei prietene am cunoscut o fata pe nume Gabriela, care isi tot bate joc de mine. ( cand, din intamplare ne mai intalnim) Nu isi stiu adresa de Mess, nici numarul de telefon, nici strada pe care locuieste, ii stiu doar contul de Facebook. Ati putea sa imi dati niste sfaturi ( fara violenta!) prin care as putea sa o determin sa nu isi mai bata joc de mine? Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Mozambic19 a răspuns:

Ignor-o pur si simpluhappy
cand o vezi schimba trotuarul
o sa se plictiseascahappy

insa ....mai este si vorba aia
'' cine se place ....se tachineaza''
asa ca ai grijahappy

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu parintii tai, sa le spui ca o fata isi bate joc de tine fara motiv. Multi oameni fac acest lucru cand se simt inferiori, frustrati, ignorati etc deci probabil nu e vina ta. Parintii tai ar trebui sa vorbeasca cu ea sa ii spuna ca daca nu se potoleste urgent, vor vorbi cu parintii ei (nu are de unde sa stie ea ca tu nu stii unde stua parintii ei) ar trebui sa se potoleasca. Daca nu functioneaza sau nu dai de ea cand esti cu parintii, cauta pe fb daca aveti prieteni comuni si incearca sa aflii mai multe despre ea adresa, numar de tel de acasa ca sa ii poti contacta parintii. Sau evident ca poti sa vorbesti cu ea daca ai curaj, cand dai de ea o intrebi ca totusi care e problema ei? I-ai gresit cu ceva sau pur si simplu e extrem de invidioasa pe tine de se poarta asa?