| dulcika_3604 a întrebat:

Sall vreau sa-mi fac pierce dar mi-e frica ca mi se umfla si vad parintii imi spuneti va rog cu ce sa ma dau sa nu mi se umfle si sa nu ma doara chiar asa tare cand mi-l fac ca vreau sa mi-l fac eu acasa va multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cf

8 răspunsuri:
| tarziu a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un salon specializat unde ai cele mai putine sanse sa te infectezi, acolo ti se va explica ce si cum trebuie sa faci. Dai un ban, dar stai in fatawinking

| floaredetrandafir a răspuns:

Pai depinde unde prei sa il faci. eu zic ca cel mai bine e sa vb cu ei ca nu o sa poti sa te feresti mereu si oricum or sa afle
si o sa fie mai rau

| User a răspuns:

Cum sa ti-l faci acasa?straight face
Prima data ceri voie parintilor si apoi (daca te lasa) mergi la un salon.

| bittersweet a răspuns:

N'ai specificat unde vrei sa'l faci.
in buric nu se vede, ca ai hainele.
eu am stat cu al meu in limba 10luni de zile pana au aflat parintii.
dar nu te'as sfatui sa faci la el.

si nu ai ce sa faci ca sa nu se umfle. indiferent unde il vrei.
e un obiect strain in corpul tau. minim 3 zile o sa fie umflat si o sa te doara locul respectiv.

| Crs a răspuns:

Pai depinde unde vrei sa ti-l faci. Daca iti faci in urechi nu se umfla si poti sa acoperi pierce-ul cu parul. Daca ti-l faci in buric, nici atat nu pot observa parintii, in rest... nas, buza, spranceana se observa, chiar daca nu se umfla, si iti va ramane cicatrice ( eu am avut in nas si l-am scos acum un an si ceva si inca mai am semn). in limba daca iti pui nu vei putea manca o saptamana si isi vor da seama. Cel mai bine e sa discuti cu ei si sa le spui ca iti doresti cu adevarat un pierce si sa ti-l mai faci bine la un salon :*

| anonimmmmm a răspuns:

Nu ti-l fa acasa ca exista riscul sa te infectezi si sa iti inceapa o infectie la rana si atunci chiar vor vedea parintii tai, si este foarte periculos sa iti asumi acest risc.Si depinde unde vrei pierce

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal! eu am avut in buza 5 ani dar parinti mau lasat! si nu am fost la salon ce l-am facut la scoala si nu mi s-a umflat sau mi sa invinetit! mai bine fa-ti da nu pe fata! in rest fa-ti unde vrei{daca ai permisiunea parintilor}dar nici eu nu am avut-o numa mo vazut cu el in buza!