| ElLa_8360 a întrebat:

Sallut TPU am si eu o problema ca toti ceilalti si vreau sa-mi raspundeti cat mai sincer si repede : vecina mea este si cea mai buna prietena tot odata, de la ultima vreme isi petrece timpul cu prietenul ei ...pana aici e totul bine dar problema este ca de cand este cu el ma ignora vorbindumi in sictir si spunamdu mi in truna ca este ocupata.Adevarul este ca poate si eu am gresit daa totusi nu asa mult ca ea...nustu ce sa fac pentru ca de cand este cu el am inceput sa ne certam destul de des din cauza lui.

Răspuns Câştigător
| Skittles_9491 a răspuns:

Deci. si mie mi s-a intamplat acelasi lucru : un sfat bun. spune-i ceea ce simti si ca te deranjeaza. si daca iti raspunde urat inapoi sau continua sa faca aceleasi lucruri. iti vezi de treaba ta si fii indiferenta ca mai devreme sau mai tarziu tot la tine se intoarce... (proprie experienta). funda? happy

4 răspunsuri:
| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

Las-o in pace...poate e prima ei dragoste este de controlata de dragoste las-o putin sa fie si ea cu baitul ala. Poate atat de mult il iubeste incat a renuntat la prietenia voastra pentru el. Poate o sa vada ca nici tu nu o mai bagi in seama si o sa ceara sa fiti iarsi prietene.Treci si tu peste asta si va fi totul bine si ca la inceput
Fundita te rogbatting eyelashes

| aniohetova a răspuns:

Buna happy Chestia ar fi, din cate am inteles eu ca tu esti oarecum un pic posesiva. Ti-e frica, ca probabil iti vei pierde prietena cea mai buna din cauza unui baiat care nici macar nu a fost la fel de aproape de ea cum ai fost tu. Ti se pare, ca nu esti deloc rasplatita pentru prietenia pe care i-ai acordat-o. Adevarul este ca, se intampla. De multe ori lucrurile decurg asa. Dar sfatul meu este sa-i spui ceea ce simti. Gandeste-te bine ce te deranjeaza si spune-i si nu pe un ton ridicat sau sa nu ajungeti sa va certati pentru ca nu vei rezolva nimic. Spune-i ceea ce simti si las-o sa mediteze. Explica-i ca tu intelegi ca ea tine la el foarte mult si ca nu vrei sa-i ocupi locul lui, dar aminteste-i sa nu-l puna pe el in locul tau. Daca stam sa ne gandim, niciodata un baiat nu va fi mereu alaturi de tine asa cum iti este cea mai buna prietena. Niciodata. Spune-i ceea ce ai de spus si ofera-i libertate. Nu o judeca, nu o sufoca. Doar fii acolo cand are nevoie de tine. Pentru ca va avea. Mai devreme sau mai tarziu. Iar cand va avea, se va intoarce la tine. Chiar daca acum nu vrea sa inteleaga. Tu sa fii acolo pentru ea. Pentru ca asta sunt prieteniile. Mult succes! happy

| Fineness a răspuns:

Uite aici un citat:,, Ai avut langa tine, o prietena care iti vroia bine si care te ajuta in toate. Imediat cum te`ai vazut cu el, ai lasat totul deoparte''.
Ceea ce vreau sa-ti spun e sa-ti gasesti alta prietena!happy
Daca intr-adevar sunteti prietene bune, atunci sigur se va intoarce la tine si va gasi ea o cale se se imparta intre el si tine!
Daca nu, asta e gaseste-ti alta prietena-stiu ca o sa fie greu, dar macar incearca, nu fii timida!
Daca prietena de acum te ignora, inseamna ca nu-i o prietena adevarata!
Sper ca te-am ajutat!

| oacka93 a răspuns:

E posibil ca el sa nu iti agreeze prezenta astfel ca poate i-a spus prietenei tale sa aleaga intre el si tine, tocmai de asta te ignora cand e cu el si ii tine mereu partea.ar fi bine sa stai de vorba cu ea cand el nu e prin preajma si incercati sa lamuriti lucrurile.la urma urmei, sunteti prietene dinainte sa fie cu el. funditabig grin?