| Tasya05 a întrebat:

Sallz TPU! Decii urasc faptul ca unii decateori au sansa in injura pe Justin Bieber!
Decii acum vreo 3 zile cand am iesit de la scoala eram cu prietena mea cea mai buna si cu pr meu cel mai bun... si noi ask Justin Bieber - latin girll.Si vine o proasta de la mine din clasa si cica:,, Ajutorrrrrrrr! E justin biberon!" eu m-am uitat ciudat la ea si prietena mea a apucat-o un pic de par laughing. Si prietenul meu cica.,, Mha ai gresitt! Nu e justin biberon! E justin gayber!" asa. si prietena mea mi-a zis,, vezii ce zice bff-ul tau" si eu i-am zis ca nu ma intereseaza daca ii place justin sau nu ( prietena mea a renuntat la cativa prietenii de ai ei pentru Justin ). si dupa aia el a tot inceput sa il injure pe justin si prietena mea s-a enervat si mi-a zis,, Gata eu nu mai vreau sa il vad pe nenorocitul asta.acum trebuie sa alegii ori eu ori el" eu am plecat si nu i-am bagat pe niciunul in seama crezand ca e decat o prostie de a lor (ei se cearta cam des). de atuncii niciunu numai vb cu mine si nici inrte ei nu vorbesc. prietena mea imi spune sa renunt la el deoarece daca nu poate sa accepte asa...mai bine sa nu mai fim pr deloc. si el imi zice sa raman cu justin al meu si cu,, proasta" mea prietena ( asa ii zice el prietenei mele).
Decii ce sa fac sa renunt la el cum a facut prietena mea. sau sa incerc sa ii impac si sa fim totii cum eram innaite? Mentionez ca amandoi sunt ftt incapatanatii!

8 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Fratilor, ce aveti toti cu Justin Bieber?!time out.
Si cu faza "biberon" este o "porecla" pusa de astia straight face
Frate ajungeti sa va certati intre voi, pentru cine?!?! pentru o vedeta din California L.A babylaughing Cara nici macar nu stie ca existati?!?! Scuza-ma ca iti zic /va zic. dar asta inseamna obsedat!straight faceFara suparare acum.
Ati ajuns ca, din cauza unei vedete care nici nu ma cun nici nu stie ca existati repet, sa va certati!straight face?
OMG.Is stupid!time out.
Deci. mi trebuie sa te certi pentru Justinhappy, cu prietenii tai!straight face.
Impacate cu ei, incearca sa vb cu aman2!
Daca nu vor sa mai stau ei doi impr. spune asa "Eu nu pot sa renunt la nici unul, imi sunteti prieteni, o sa stau cu aman2"happy
thinking Si cu asta ei isi vor da seama ca tu tii la ei. si toate se termina frumoshappy

| Timberland a răspuns:

Deci. ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impacativaa...adica e doar o prostie e ceva stupid din ce v-ati certat si eu colege cares obsedate dupa JBlaughing acum asta e.si pr ta tine la Justin sau la tine?laughing

| Damasc a răspuns:

Ahahahaha nu-mi pot imagina cum este sa traiesti ca fan bieber( biberon rolling on the floor ) n-as putea. Sfatul meu, mai bine asculti adi minune laughing

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Deci ramai cu prietenul care il detesta pe bibar
bibăr=wc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici am dovada că Justin Bieber ăsta are fani analfabeţi...

| DeeDee a răspuns:

Urasti ca unii il critica pe Bieber? Dar de ce, crezi ca el nu merita critici? Crezi ca il cunosti numai din melodii si de la televizor?

Hai sa iti arat ceva ce o sa-ti schimbe putin perspectiva:

http://mrclaudyu.wordpress.com/......in-bieber/

Tot ce scrie acolo e adevarat.

In rest, ce sa-ti spun?
1) Prietena ta tine mai mult la Justin decat la tine (a renuntat la cateva prietene de-ale ei pentru Justin, nu?)
2) Prietenul tau glumea cu fata aia si s-a suparat abia dupa ce fata aia a sarit la cearta. Evident, e un pic mai intreg la cap decat ea. Faptul ca a tolerat melodia lui Bieber si s-a apucat sa vb despre el abia dupa ce altcineva a deschis subiectul denota ca el merita mai mult...asta zic eu.

Dar concluzia mea este asa: daca muzica lui Justin Bieber si el, in general, produce certuri si rupturi intre prietene bune, inte fete si baieti, etc., atunci ceva e in neregula - si cu el, si cu muzica lui. Va face sa deveniti mai egoiste, sa va pese mai putin de cei din jur, sa nu tolerati pe altii care au alte pareri. Va face sa va pierdeti umanitatea inainte sa aveti sansa sa o dobanditi. :(

Gandeste-te putin: daca ai fi intr-un magazin si ai proba o bluza, prietena ta ti-ar zice ca iti vine excelent si sa o cumperi iar el ti-ar zice ca te face sa pari grasa, fata aceea te-ar ameninta ca te lasa daca nu scapi de el, sau ar sari cu gura pe el ca de ce TE insulta (PE TINE)? Normal e ca in situatia "Justin Bieber", el si ea sa se certe separat, fara sa te implice pe tine. Si sa iti ceara un ultimatum, desi vede clar ca si tie iti place JB, e o marsavie din partea ei.

PS: Foloseste semnele de punctuatie, te rog. E trecut de 1, am avut examen azi si sunt obosita. Am decifrat greu intrebarea ta:((

| TSO7 a răspuns:

Luati cutite/ pumnale cu voi si data viitoare cand mai zice cineva de Justin tot il taiati si numai trebuie sa va certati cu nimeni, actionati direct.

Nu inteleg ce e atata stres cu o persoana pe care nu o cunoasteti, inteleg va place cum arata, cum canta dar nu sa ajungeti la disperare...incearca sa o convingi pe prietena ta ca Justin Bieber e doar o iluzie, o celebritate, un produs al televiziunii. Ascultati muzica lui si atat.

PS: Prima faza cu cutitele glumeam...nu vreau sa aud ceva de genul vreodata. Cred ca ati fi in stare daca va bateti deja pentru el.