| SoferTir a întrebat:

Salu TPU! Am 12 ani jumate si 1.65 m. sunt baiat. L-am ajuns deja pe tati in inaltime si mai am 1-2 cm pana o ajung si pe mami. Osa mai cresc mult?

5 răspunsuri:
| silviu08 a răspuns:

Evident! Ai doar 12 ani. Majoritatea barbatilor se dezvolta pana la 21 de ani. Parintii tai poate sunt scunzi, dar tu probabil mostenesti pe bunici, sau unchi sau alte rude din familie.

| spotlight a răspuns:

Cred ca da pentru ca baieti cresc pana la 20-22 de ani dar poti sa te opresti pe la 1.75 m sau na depinde de om, eu am 15 si 1.71 m pa

| lipitoOarea a răspuns:

O sa mai cresti pana la 19 ani.

| RB26DETT a răspuns:

Tu treci de 1.90 m sigurwinking

| Eka7Lyzza a răspuns:

Da. Daca practici un sport si nu fumezi poti sa te dezvolti pana la 18 ani, normal. Totul depinde de tine, dar sfatul meu este sa lasi organsmul sa se dezvolte normal.
Succes:*