| anonim_4396 a întrebat:

Salut a cumparat cineva bijuterii de pe bespecial.ro?
Eu am cumparat un lantic si un pandantiv si acum nu le mai vreau, pandantivul e plin de zgarieturi si lovituri, nu am cum sa ofer asta cadou. (zgarieturile si loviturile sunt de la ei ( asa l-am primit)).
Stiti daca imi vor returna bani?
Ati avut probleme cu ei?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Conform legii comerțului la distanță ai dreptul să te răzgândești la un produs cumpărat online timp de 14 zile lucrătoare de la primirea acestuia. Iar ei sunt obligați să-ți dea banii înapoi. Totuși e posibil să spună că ei au trimis produsul OK, și că tu l-ai zgâriat. Data viitoare să comanzi produse cu verificarea la primire și să-l returnezi direct dacă nu e ceea ce ai cerut.

http://lege5.ro/......-normative