| InVPent a întrebat:

Acum ceva timp ( cam 3-4 luni ) am facut o maaare prostie. M-am taiat cu lama ( stiu, regret )... Mi-au cam ramas niste urme care... sunt vizibile. Mai dispar? Daca da, in cat timp?
Nu vreau oameni care sa raspunda cu " De ce nu ti-ai taiat venele?" sau " Trebuia sa te tai pe gat ". Nu imi stiti motivele, deci... shut up. ^^

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de adanci sunt, daca zici ca au trecut cateva luni si inca se vad probabil nu vor trece

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

De ce ai face asta? Suferi de vreo depresie? Esti pe ''emoneala''? Cat despre cicatrice, ele raman. Vorba unui user de mai jos, s-a taiat fara sa vrea cu un ciob iar urma inca i-a ramas, iar tu ca ti-ai bagat lama si inca se mai vad urmele, asta deja e nasol! Du-te la un medic endocrinolog sa te vada, poate iti da vreo crema cu care sa-ti acopere cat de cat urmele!

| peperonies a răspuns:

Trec doar cu operatie estetica.

| Divy a răspuns:

Motivele le știu dar nu sunt aici să te judec. Considerând că nu te-ai tăiat foarte adânc aș spune aproximativ în 7-8 luni e posibil să fie cicatrici minore care se vor diminua după o perioadă mai lungă ^_^
Sănătate

| InVPent explică (pentru Divy):

Le stii? Si ce motive am avut? laughing Uimeste-ma! ^^

| Divy a răspuns (pentru InVPent):

Deci încep cu "iubirea" pe care o ai pentru o fată, problemele tale de adolescent și crizele depresive în care intri.
Sau urmezi un trend mai emo în care asculți rock și ai o anumită înfățișare.
Poate nu sunt acestea dar sunt sigyr că și aceste lucruri te-au influențat să faci nesăbuitul act

| Scarbo a răspuns (pentru Divy):

Poate a facut-o de placere, sau sa vada ce gust are sangele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cicatricile raman. Eu din greseala m-am taiat cu un ciob de sticla in urma cu 12 ani. Si in prezent cicatricea a ramas.

Bineinteles, nimeni nu cunoaste motivul real pentru care ai recurs la acest gest barbar. Sa te mutilezi singur... Ar trebui sa mergi la psihiatrie pentru ca un om normal nu recurge la un asemenea gest. Si tu nu ai facut la nervi. Ai facut doar ca sa impresionezi o persoana sau mai multe. Ca sa atragi atentia asupra ta. Ai vrut sa obtii ceva si cum nimeni nu te baga in seama ai incercat sa impresionezi.

| InVPent explică (pentru anonim_4396):

Esti sigur/a ca nu am facut la nervi? Daca voiam sa impresionez pe cineva nu stateam peste tot cu un hanorac ca sa nu mi se observe taieturile. happy
Daca voiam sa atrag atentia acum stiau macar 5 oameni. Ei bine, nu stie nici macar unul. Cum spuneam, nu imi stiti motivele si nu aveti nici un drept sa ma judecati.
O seara buna.

| Coloringthevoid a răspuns:

Daca vrei sa scapi de urme atunci incearca sa-ti dai cu biter suedez in fiecare seara pe rani.Trebuie sa faci asta timp de 2 luni si urmele vor disparea.

| Astaeunnickname a răspuns:

Dacă au trecut deja 3-4 luni, nu mai dispar.

| 1JustMe1 a răspuns:

Stai linistit/a iti vor trece de la sine. Daca tai cu lama sunt ca zgarieturile. Trec cam in cateva luni(maxim).