| Dede_6776 a întrebat:

Salut, acum intru in clasa 12, (la conta) imi e frica sa dau bacu din mate, ce spuneti sa ma transfer acum pana nu incepe scoala la filo sau...ma gandeam sa stau tot semestru aici sa fac meditatii la mate sa vad, si daca nu sa ma transfer in sem 2 la filo, alt liceu.Se poate in lege? am si ceva cunostinte daca trebuie

1 răspuns:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Si eu sunt la contabilitate, si nu imi place mate. Si eu ma gandeam ce-o sa fac la bac, dar nu stau deloc rau cu notele. Daca pui manuta pe carte si inveti in fiecare zi putin, iei si niste ore, e imposibil sa nu reusesti. Si eu la inceput m-am jucat cu mate, pana s-a enervat profu si imi dadea note mici. Apoi m-am pus pe invatat, si mi-am demonstrat singura ca pot invata toata materia in 2 sapt, si am si reusit. Am luat 9 in teza.
Si da, e posibil sa te transferi, dar e pacat. Ai facut totusi atatia ani de conta, e pacat sa renunti. Tu esti cel mai bun profesor. Si noi facem m2, e usor! Nu iti fie frica. Eu zic sa te pui sa inveti, sa fi contient/a ca e totusi bacu, si ca poti!