| nutu222 a întrebat:

Acum trec a 9a si vreau la Liceu economic. Ce ies daca ma duc la economic sau comert? Ce materii fac? O sa fie greu? Care e mai bun : economic sau comert?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NimeniSiAtat a răspuns:

Economic este mai bun si vei studia contabilitate, marketing, economie, economia intreprinderii, studiul calitatii produselor si serviciilor, tehnici de vanzare si vei obtine la sfarsit dimploma de tehnician in activitati financiare si comerciale