| MihaiAngel a întrebat:

Salut all...Stie cineva cum poti scapa de cosuri si de pistrui printr-o cale natura, fara nu stiu ce creme de r***t... Daca stie cineva va rog spuneti-mi(dau fundita daca merge)

Răspuns Câştigător
| jedi_8834 a răspuns:

Mihai astea cu lamaie am incercat eu si la mine nau mers.nu spun ca nu merg la tine... faci ce vrei dar cel mai bine... du-te la o farmacie naturista sau un plafar...si intreaba acolo, vanzatoarea are experienta si va stii cu ce sa te serveasca doar uitandu-se la tine (eu folosesc acneogel. e bun pentru cosuri si pentru toate chestiile astea nu te lua dupa nume...asta pentru cosuri...pentru pistrui nu te mai expune mult la soare...in primul rand si ai putea sa incerci crema de care zice ade...sau intreaba tot asa pe vanzatoarea de la plafar sau farmacie naturista unde te duci tu.
Si incearca sati cureti tenul si tu odata la cateva zile cu o crema exfolianta si una hidratanta(asta hidratanta ai putea so folosesti si dimineata si seara), pentru ca daca ai tenul curat cosurile nu vor mai iesi si cu timpul vor disparea totalwinking

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pentru cosuri : Seara inainte de culcare aplica zeama de lamaie si lasa-o pana a 2 zi dimineatawinkingO sa usture putin in primele 5 minute.big grin Dar te v-a ajutawinking
Poti sa ungi cosurile cu miere de albine sau usturoi happyO sa le intareasca.winkingSa nu le storci niciodatastraight facePentru ca o sa iti apara urme.
Pentru pistrui : Am citit intr-o rezista ca zeama de lamaie ajutawinkingIn fiecare seara sa o aplici.Asta timp de o saptamana happy
Nu stiu daca chiar merge... din cate cred eu nu prea ai cum sa scapi de pistruiwinking

cami
| cami a răspuns:

CE FEL DE CREME?! chiar ma faci curioasa ce se ascunde in spatele acelor,**.

| SweetCandy a răspuns:

Pt cosii stiu ca pasta de dinti usuca:d iar pentru pistrui fa o pasta din hreanbig grin din aceasta te dai pe fata... o sa usture, insa cu timpul mai dispar!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

La cosuri incearca zinerit pistruii am si eu nu putem scapa definitiv de eii doar prin operatie estetica eu am o crema de la Farmec pentru pete si pistruii din prima zi se vad ca sunt asa decolorati un pic este foarte buna ii decoloreaza am inceput sa imi placa si mie acumlaughing
Iar asa mastii cu zeama de la lamaie, castravete.

ps:Nu e scumpa crema 12 lei si e buna o folosesc seara de searawinking

te pup

| MihaiAngel explică:

Poi mastile cu zeama de lamaie sau cu castravete cum se fac?(le tai in bucati si le pui pe fata)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.formula-as.ro/......atate-6453