| anonim_4396 a întrebat:

Salut all..sunt indragostit de o fata..ne intelegem bine,stam peste drum (asta nu conteaza prea mult.), in fiecare zi vine la mine sau eu la ea, dar in ultima vreme la scoala nu ma prea baga in seama..sta cu un baiat prost (media 5 la mate..slab) si urat (e plin de cosuri)..cum sa fac sa nu I mai placa de el?(mi-a spus ca I place de el). Poate m-a mintit pentru ca ii e rusine? am incercat sa I spun ca o iubesc dar chiar inainte zicea "maine vand (ceva) lui (cineva), daca nu il ia il dau lui Laurentiu(baiatul de care I place.)" sau ceva de genul.ce sa fac sa nu i mai placa de el? stiu ca nu pot sa i spun sa nu i mai placa de el.dar chiar nu vreau sa o pierd..si daca ajunge la chestii gen sa se marite cu el nu e bine (nu cred ca o sa ajunga ceva mai mult decat gunoier.).. nu vreau sa aiba o viata urata chiar daca nu va fi cu mine..va rog ajutati-ma. FUNDA!

4 răspunsuri:
| herbil6 a răspuns:

Spune-i ce simti! Spune-i sa aiba grija ce alegeri o sa faca. Succes

| Funions a răspuns:

Cred ca te gandesti prea departe cu casatoria. Mai bine spune-i sincer ce simti si ce iti doresti, pentru ca e mai bine sa spui mai devreme ceea ce simti, alaturi de fapte care sa-ti demonstreze sentimentele, pentru ca mai apoi e tarziu. Poate si acum ai asteptat prea mult si ea vrea sa iti dea un fel de lectie, "vezi ce se intampla daca tot astept". Oricum, mult succes!

| Peaches a răspuns:

Eu zic sa ai grija; asta e un subiect foarte delicat. Avand in vedere ca sunt fata, iti voi spune ce m-ar determina pe mine sa renunt la un baiat.
1. Daca tipul isi bate joc de mine sau este cu mine doar pentru cadourile pe care i le-as face;
2. Daca baiatul respectiv ma inseala;
3. Daca e obsedat de mine (bine, chestia asta ma face sa il clasific ca un megaciudat, si ma face sa ma indepartez de el)
4. Daca are vicii (fumat, alcool, droguri)
5. Daca are un comportament nepotrivit fata de ceilalti (fara ca ei sa-l fi jignit cu ceva)

Cam atat... Te sfatuiesc sa identifici una din situatiile specificate mai sus si sa-i spui (ca si cum ai vorbi cu cel mai bun prieten):
"Uite, stiu ca iti place de Laurentiu, dar el (si spui situatia cat mai delicat cu putinta).

Succes! Have funwinking

~Roksi

| sebidragon98 a răspuns:

Stiu ca am mers chiar prea departe.dar nu am ce sa fac..si cand vorbesc cu ea prostul ala sta langa noi si asculta tot..nu stiu ce sa fac. daca I spun ca o iubesc si o sa spuna nu o sa fiu cel mai trist baiat din lume..eu chiar tin la ea.