| Tina139 a întrebat:

Salut.
am 1.62 si 41-42 de kg.
Cum credeti e normal?
Trebuie sa ma ingras? Daca da, cum?
Doreesc cit mai repede. Pina la vara sa arat bine.

5 răspunsuri:
| anonimpisicuta a răspuns:

Esti superba asa cum esti!
vrei sa fii slaba si sa ti se vada oasele!
mai bine m-ai plinuta si cu forme au am 14 ani 1.69 si 55 de kg si nu sunt deloc grasa!

| SPH a răspuns:

Da,ar mai trebuii sa pui 2-3 kg pe tine, esti cam slaba. Nu te infometa, daca ai chef sa mananci, atunci mananca! ce vrei. Incearca mancaruri mai consistente precum carnea...mananca mai des, mai mult... ciocolata si alte dulciuri
Dar nu trebuie sa bagi in tine fara oprire mancaruri nesanatoase numai de dragul de a te ingrasa..adica, nu evita fructele si legumele. Incearca sa pastrezi un echilibru.

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Ar cam trebui. Sa mananci cat iti cade bine si tot dar tot ce poftesti! Atat. :*

| doreal a răspuns:

Esti supraponderala, nu e bine! Mai pune pe tine, la inaltimea ta ar trebui sa ai 50 de kg.

| ValentySHINee a răspuns:

Scumpo..ar mai trebui sa pui citeva kg pe tine.dar nu mai mult de 8-9 kg..La inaltimea ta ar trebui sa ai in jur de 50 kg..cine stie. poate vei deveni un modelhappy