| andreeamiru a întrebat:

Salut, am 11 ani si stau in Anglia, am stat la bunici in România pana la 6 ani, după am plecat la mama in Anglia. La 8-9 ani am venit in România inapoi dar după 1 an și jumate am venit aici înapoi și eu acum vreau sa ma mut înapoi deoarece nu ma acomodez aici și nu îmi place, dar mi-e frica sa ii spun lui mama ca poate o sa se supere deoarece m-am mutat de foarte multe ori.Cum sa ii spun sau ce sa ii fac (știu ca o sa fie ultima data)?

1 răspuns:
| Andrei200202 a răspuns:

Nu știu, dar îți sugerez sa rămâi acolo pentru viitorul tău. Nu știu cum e sistemul de învățământ acolo dar nu cred ca se compară cu cel din țară care e la pământ și același de la comunsim încoace. Încearcă să iti faci prieteni, dacă nu cunosti limba să o mai înveți și să mai lași timpul să treacă.
Inteleg că te simți singur acolo, n ai prieteni poate dar ai răbdare, toate ti le faci cu răbdare.
După cum spuneam, gândeste te la viitorul tău si ca vei avea un viitor mai bun, vei găsi loc de muncă bine plătit, sistemul de medicină este altfel fata de cel din Romania. Si gândirea cred ca e diferita fața de majoritatea de aici care sunt în urmă cu vreo 20 de ani. Ai mai multe beneficii acolo, crede ma. Mama ta câștigă mai bine decât ar câștiga în țară, deci duci o viata mai ok. În românia ce vrei sa faci cu 300 de euro cat iti da?