| Gabi1012005 a întrebat:

Salut, am 13 ani si fumez de la 10 ani. Stiu ca este o varsta foarte frageda atunci cand m-am apucat ci si acum. Totul a inceput cand am intrat intr-un anturaj dubios prin ferentari. De la 12 ani incerc sa ma las si nu reusesc. Un pachet de tigari imi ajunge aproximativ 2 saptamani. Fumez tigari slabe dar cu bila. Va rog vreau un sfat

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pur si simplu trebuie sa ai vointa.
Tigarile sunt nocive pentru sanatate si mai ales de la varsta atat de frageda.Cand simti nevoia de tigari mananca ceva rontaie ceva si nu mai iesi cu oameni ce fumeaza ca te va tenta

| Gabi1012005 explică (pentru Freya1):

Aici intervine problema, la mine parintii fumeaza. Si am inceput de la un timp sa ies afara cu prietenii si sa imi fac alte preocupatii, nu am mai fumat de 3 zile, am niste stari de ameteala, dar sper ca o sa imi revin

1 răspuns: