| GherilaDFM a întrebat:

Salut.am 14 ani, baiat, si m-am gandit sa imi dau pearcing in ureche sa vad cum imi sta[bineinteles daca nu imi place las sa se astupe] dar am nevoie de sfaturi.am inteles ceva de un cercel medicinal.am inteles de la cineva ca nu doare.se infecteaza? daca se poate sa imi spuneti cat mai multe detalii. dau funda.big grin

2 răspunsuri:
| king4aday a răspuns:

Daca te duci la un salon de specialitate, de obicei, scapi de infectie. Nu te apuca singur sa-ti gauresti urechea. Urmeaza sfaturile celor care se ocupa cu asta, si n-ai ce sa patesti. Eu mi-am pus acum un an la un salon din orasul unde stau, si am trecut cu bine experimentul. laughing Succes!

| Daria1995 a răspuns:

Iti trebuie cercel medical.adv nu doare, daca ai grija nu se infecteaza trebuie sa ti cercelul medical o saptamana in ureche fara sa'l dai jos.iti va curge si putin sange ai sa vz asta pe cercel oricum eu zic ca iti va sta bine si sa nu iti fie frica de vreo infectie sau ceva de genu pentru ca nu sunt prea multe cazuri de infectie si iti recomand sa-ti faci gaura la o bijuteriewinkingtoate cele bune