| STEFANXxX a întrebat:

Salut.Am 14 ani.Deci cam de vreo 7 luni nu am nicio fata.Si in aceste luni imi era bine si fara vreo fata,dar mai tarziu am inteles ca nu pot asa,adica eu am facut asta doar pentru invatatura, caci la scoala muzicala sunt absolvent si am foarte multe examene si nu vreau ca cineva sa ma distraga de la asta.Dar totusi simt o singuratate chiar daca ma aflu intr-un cerc de prieteni cu care ma simt bine.Si cateodata se intimpla ca sunt si fete din scoala care imi dau ceva semne.Eu stiu ce sa fac,dar parca al doilea "eu" imi sopteste ca nu trebuie sa fac asta, caci e pentru binele meu.Deci cum credeti ce ar trebui sa fac? Sa imi caut prietena sau sa mai stau 2 luni si sa ma ocup de invatatura. Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| GabiArian22 a răspuns:

Eu cred ca esti capabil sa duci si o relatie sa ai si un cerc de prieteni ( bineinteles potriviti pentru tine ) care sa nu te distraga de la invataura.
Imprieteneste-te iubeste si asa o sa inveti si sa socializezi si o sa iti fie si lucrurile astea de folos in viata.O sa stii cum sa vorbesti in anumite situatii o sa stii cum sa abordezi o fata.Scoala are rostul ei dar nu inseamna sa te dedici complet. Daca iti faci o prietena te decici complet ei si uiti de scoala? Sau daca esti la scoala uiti de prietena si te dedici complet invataturii? Stai si gandeste-te si vei gasi o solutie esti baiat desteptwinking Bafta

4 răspunsuri:
| simonafrumoasa a răspuns:

Cine zice ca daca ai iubita nu poti invata! dar fi atent trebuie sa o iubesti cu adevarat sa se vada chestia asta.

| Anonimus197568 a răspuns:

Poti sa ai o prietena si acu dar nu e timpul pierdut si sa ai grija ce prietena o sa ai nu o parasuta care sa te paraseasca dupa o saptamana, iar tu sa suferi ca un caine dupa ia.Bafta cu studiile

| Oprea_Monica_Alexandra_1994 a răspuns:

Ai putea sa ai o prietena dar dar sa nu te lasi sa te atraga de lastudii. Daca ai avea o prietena, ar trebui sa poti si sa inveti, doar nu te distrage mereu, nu? Tu alegi!winking

| anonymous23A a răspuns:

Frate ia-ti o prietena ca ai sa te simti mai bine cand o sa ai iubita