| iStefan1 a întrebat:

am 14 ani si de vreo 4 luni m-am indragostit de o fata. ok. deci prima data am incercat ca sa vorbesc cu ea pe facebook si pe afara. dar nu a iesit prea bine. am facut o mare gresealla. i-am spus de vreo doua ori daca vrea sa fie cu mine. si de atunci cred ca ma considera un fraier. ok. de atunci nu prea am vorbit cu ea. dar de fiecare data cand o vad parca mi se imoaie picioarele. am aflat ca ei ii plac tipi duri. astia care smecheri. eu unul sunt mai sensibil. si nu stiu ce sa fac. de la un timp tot facea misto de mine cu prietenii ei. si atunci am inceput sa ma port rau cu ea si sa fac si eu. ne-am certat ceva timp... si nu stiu ce sa fac. imi place de ea. si nu stiu cum sa o conving ca nu sunt un fraier. oare sa ma schimb sau ce sa fac. mi-ar fi de mare ajutor un raspuns! Va rog.

Răspuns Câştigător
| Heys a răspuns:

Nu exista un anumit tip de baieti pe care il plac fetele.Atragi o fata prin personalitatea ta prin modul tau de a fi.
Fetelor le place sa fie protejate,sa aiba pe cine se baza, si simt o disperata nevoie de stabilitate.
O fata trebuie sa simta ca ai incredere in tine in, in visurile tale, ca sti ce vrei.

*poti vorbi cu ea (nu pe facebook, daca nu ai curaj in realitate incearca skipe su pe telefon, in orce caz comunicare verbala).
*invit-o la un suc, la o plimbare fa-i complimente discrete, uitete in ochii ei si o sa vezi ca lucrurile se vor imbunatatii.
*incearca sa o saruti, daca intoarce obrazul nu e ici o problema, in sufletul ei va aprecia ca ai incrcat sa faci asta, si chiar daca nu o sa aveti nici o relatie, in viitor la o urmatoare incercare sansele tale vor creste cum nu iti imaginezi.

PS:nu intreba nici o fata daca vrea sa fie cu tine, lucrurile precum initierea unei relatii nu se fac peste noapte chiar daca sunteti numai copiii.Trebuie sa cunosti persoana respectiva, cum gandeste, ce vede in tine.

1 răspuns:
| NameHarris a răspuns:

Da ai facut o mare greseala. Incearca sa fii tu insuti. Invito pe afara sau la un suc doar voi doi.