| Robitzz a întrebat:

Salut, am 15 ani si de câteva luni am început sa mă îngrijorez pentru că am avut un salt de 4 cm in înălțime acum câteva luni dar n-am mai crescut de atât. Oare mai cresc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic de ingrijorat, ca fiecare copil are perioade cand se inalta sau cand stagneaza, iar tu mai ai cel putin 3-4 ani pana ti se incheie cresterea.
Mananca santos, fa sport si vei creste, fiindca hormonii de crestere sunt stimulati d ehrana ta zilnica din care ei isi iau vitaminele, mineralele, aminoacizii si ce mai au nevoie.
Asadar, o hrana bogata in fructe proaspete, legume si carne este tot ce ai nevoie ca sa cresti frumos, armonios si sanatos.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Incă vreo 3-4 ani, mai cresti