| AxelPheonix a întrebat:

Am 15 ani si fumez cam de la 13 ani jumate.Niciodata nu am fumat singur doar cu prietenii si maxim 3 tigari pe luna... Vreau sa aflu daca acest tip de fumat imi strica cumva sanatatea.
Stiu ca sunt tigari si dauneaza dar vreau sa stiu daca se poate intampla ceva serios...la cancer nici nu ma gandesc.

Dau funda! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Angelostietot a răspuns:

ITI STRICA PLAMANI! Iti spun sa te opresti pentru ca fumatul poate face ceva mai rau decat cancerul.......MOARTE. Uita-te ce se poate intampla daca fumezi.

| Ela05 a răspuns:

Eu te.as sfatui sa te opresti ca sa nu ajungi adict mai tarziu. Fumatul este foarte deunator sanatati, nu numai cauzeaza cancer si moarte ci si alt tip de probleme cum ar fi probleme respiratorii, dermatologice, dentale, estomacale, etc... Lista este lunga.

| Deaad a răspuns:

Fumez juma de pachet pe zi.
Cum poti sa intrebi asta?
3 pe luna e ca si cand nu e.