| Sergiu3210 a întrebat:

Am 16 ani, 1, 72 si 65kg, insa desi, multi mi-au spus ca este foarte bine, eu, inca am grasime pe burta si pe piept, ce este de facut? Am vazut ca pentru un barbat, ideal pentru inaltimea mea, ar fi, cam 64kg, dar mi-e frica sa slabesc prea mult si tot sa am grasime, daca o sa ajung la 58kg si tot o sa am grasime? Ce ar trebui sa fac? Sa slabesc in continuare si sa sper ca voi da jos grasimea sau sa incep sa ma ingras, sa pun masa musculara si sa sper ca voi da grasimea jos?

4 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Vei mai creste in inaltime pana la 20 si vei slabbi automat

| Goddessss a răspuns:

Ești ok asa

| Mmn a răspuns:

Fa exercitii pentru intarirea abdomenului si pieptului

| Anonima163333 a răspuns:

Sa faci sport, exercitii pentru abdomen.
eu zic ca nu trebuie sa tii o cura, doar sa mananci echilibrat, sa renunti/sa mananci inainte de 19 cina si sa te hidratezi.
greutatea este ok, la barbati este indicat sa fie cu 2-5 kg mai putina decat inaltimea.