| CatalinaC a întrebat:

Am 16 ani si as dori sa stiu cum as putea sa fac bani la aceasta varsta.in moduri decente.lasand la o parte sfaturile gen : "mai bine distreaza-te acum". doar ca m-am saturat sa mai cer parintilor. Poate ca intr-adevar ocupatiile mele ar trebui sa fie altele la aceasta varsta, dar vreau s-o iau ca pe o experienta de viata. Deci ca fata, in ce credeti voi ca ar trebui sa ma implic ca sa am un profit? Va multumesc :* [f]

Răspuns Câştigător
| Sonny a răspuns:

Nu exista sanse 0, tu iti faci sansele, daca stai in casa si astept sa te angajezi, la vara, nu o sa rezolvi nimica, iate frumos, la vara, si bate tot orasul, nu exista, cine vrea sa munceasca, gaseste.

7 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Te poti angaja pe perioada de vara, la un restaurant, la o terasa, si in timpul scolii ai putea sa te duci la firme, restaurante si sa te interesezi daca au nevoie de cineva care sa imparta pliante.
Sigur ca din munca aceasta n-o sa iei mare lucru, dar o suma de 70-80 de lei e mereu bine venita.

Toate cele bune!happy

| Awndre a răspuns:

Reprezentanta avon, cosmopolitan, poti sa imparti diferite fluturasethinking Daca ai vreun magazin gen carrefour prin apropiere poti sa servesti iaurt chestiithinking monstre de parfumurithinking etc
Funda?batting eyelashes

| paupaulapaulina a răspuns:

Ai putea sa iti cauti un job intr-un domeniu undeva sa servesti la pe terase, sa fi chelnerita, sa speli masini sau cea mai buna ca si experienta sa ai grija de copii happy

Acesta este sfatul meu happy
Fundita big grin

| CatalinaC explică:

Aa si legat de asta cu restaurantele. sunt din Buzau. E un oras cam micut.si nu prea este piata. Cat despre opiniile ca reprezentant Avon/ Cosmopolitan etc, tot asa. In liceul in care sunt sunt f multe astfel de fete. Deci tot nu ar merge. Deci sansele mele de angajare se duc.cam spre 0. Nu mai stiu la ce sa ma mai gandesc sad dar va multumesc :*

| Sonny a răspuns:

Poti sa iti iei un job part time, daca ai cumva ceva rude/prieteni de familie care au o firma, te pot angaja cred ca doar ca si part time, stiu ca legat la varsta de 16 poti sa muncesti cu carte de munca. Multe firme angajeaza tineri in scoli/facultati, datorita avantajelor fiscale pe care le primesc in urma angajari elevilor/studentiilor.
Poti sa incerci ca si vanzatoare, sau ajutor intr-un magazin mai mic, impartit de pliante, fast food, ospatarita ( nu stiu sigur, dar ar fi posibil, intr-un restaurant ).
Ideea de baza ar fi sa incerci si sa te informezi.
Bafta.

| deedee_3754 a răspuns:

Ai putea sa te interesezi in magazine la promotiiwinking
-sa dai pliante
-la avon
app cu promotilee ii super fain am auzit ca se castiga cam 4 milioane pe luna depine + daca iti ramane din ceea ce faci promotie poti sa iti iei si tu sau sa faci schimb cu celelelte fete care fac promotiiwinking intereseaza-te mai ales in supermarketuri :d

:*funda?batting eyelashes

| Annye18 a răspuns:

La 16 ani...nu prea ai unde sa te angajezi, decat pe timpul verii.
Atunci te angajeaza mai oricine.
Poti lucra ca chelneritza... e un salariu bunicel.