| TunulPatriotic a întrebat:

Am 16 ani si cred ca...M-am indragostit! Cu ii spun? Sunt mai rusinoshappyO stiu de o saptamana.Din ce vad nu se fereste sa vorbeasca cu mine si se uita cu o privire fermecatooarehappyCe sa fac? Daca nu ii spun eu imi spune ea?happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ea nu-ti va spune! Fetele nu fac asta!
Este datoria ta de cavaler sa faci primul pas...
Daca nu, vine altul mai istet, ii spune si ti-o sufla!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa se uite, poti astepta mult si bine si poate n-o sa-ti spuna, du-te si discuta cu ea.

| CosminCD a răspuns:

Asa eram si eu cand eram de varsta ta. Stiu cum e. Uite ce as face eu: as vorbi cu ea des (sms, Facebook, wazzup) pe diverse teme, as intelege ce-i place ei si ce nu-i place, poate i-as face un mic cadou si, intr-un final, as sta de vorba cu ea (face to face) si i-as spune ceea ce simt pentru ea. Si apropo, faza cu privirea fermecatoare - din cauza faptului ca esti indragostit, posibil sa vezi toate privirile ca fiind fermecatoare (dar nu e neaparat). Daca tu crezi ca sunt bune sfaturile mele, gandeste-te si aplica-le. Sper ca te-am ajutat cumva. Succes!

| petitconseil a răspuns:

Nu trebuie numaidecat sa ii spui.Dar stai mereu pe langa ea, cauta sa ii fii mereu aproape, incearca sa discuti cu ea cat de des poti, si asa ea isi va da seama ca o placi.Succes!