| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa imi castig singur banii. In apropiere este o spalatorie auto. Oare am sanse sa ma angajeze acolo (dupa scoala si in weekend)?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca DA, insa in regim ''part time''. Prin urmare, orice tip de munca care insumeaza o durata mai mica decat norma de munca valabila in acea unitate, pentru acelasi tip de activitate, este considerata fractiune de norma, indiferent daca ne raportam la 8 ore/zi, la 6 ore/zi (cazul tinerilor pana in 18 ani), fie la 12 sau 24 ore/zi. Succes!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai propietarul spalatoriei iti poate raspunde, ca noi nu avem cum stii, sau ghicii in stele, raspunsul lui.