| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,am 16 ani vreau sa îmi fac un tatuaj in care sa scrie "Iubeste-ți părinții, doar ei îți vor binele, chiar ma regăsesc in el, dar mama nu ma lasa, cum o pot convinge sa ma lase sa mi-l fac?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Iubesteți părinții doar ei îți vor binele"

dacă asta vrei să-ți tatuezi la vedere, ai grijă că se scrie "Iubeste-ți..."

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stai, ca nu inteleg unde se termina medajul. Acolo dupa "fac?". In cazul asta, nu e un mesaj prea sugestiv. Poate induci in eroare lumea.

Daca se termina dupa cum o sa deducem oricum, e irelevant mesajul, chiar daca e despre parinti. Cand ti-a venit aceasta idee? Daca o sa iti vina alta idee dupa? Stai asa o luna, sa vezi dupa ce idee iti mai vine.

Iar legat de parinti, nu ai cum sa ii convingi. Imi pare rau sad

| Eireann a răspuns:

:-) nu te lasa sa iti faci fiindca iti vrea binele, multi regreta tatuajele facute la 16 ani.

| CosminCD a răspuns:

Tocmai prin faptul ca nu te lasa iti vrea binele.

| litere123 a răspuns:

Ce-i așa grabă în ați face un tatuaj? Ai timp destul; o viață înainte. Preocupă - te de altceva și lasă-ți părinții să-ți poarte de grijă. Știu eu cei mai bine pentru tine acum. După 18 ani poți încerca... însă trebuie să știi toate detaliile și să fii limpede când realizezi așa ceva.
Sănătate!

| EmanuelT a răspuns:

Nu te lasă deoarece a văzut cum îl vrei scris rolling on the floor))
Ai 16 ani... nu mai poți aștepta 2 ani să vezi dacă mai gândești la fel ca și acum? Și nu mai depinzi de ai tăi? Orice părinte(majoritatea care n-au)nu și-ar lăsa copii să-și facă tatuaje.