| Bitzo a întrebat:

Salut, am 17 ani jumatate de ceva timp am inceput sa ma cert cu ai mei din ce in ce mai mult m-am saturat. Zice ca toata ziua sunt cu prietenu meu pe acasa nu fac nimic nu mai stau cu familia mea.Ce pot sa mai fac sa ma mai inteleg cu ei?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ai doar 17 ani trezirea,esti fata,normal ca isi fac griji sa nu isi bata cineva joc de tinehappyLe pasa de tine,tu ii ignori si te duci la prietenu tau,nu zic ca isi va bate joc de tine,dar asa gandesc ei,SUNT PARINTI.
Lasa-l pe prieten pentru o perioada,stai cu parinti mai mult, au nevoie de tine.
Mai cu seama daca esti singuru lor copil, ar face crima de om pentru tine.
Daca erai baiat era altceva, dar find fata e cam greuthappy pentru un tata.
Cat despre faza cu bagaju, asta ar mai lipsi iai distruge.

| Bitzo explică (pentru Liviu):

Poate ai dreptate dar totusi trebuie sa se gandeasca ca nu isi va bate joc de mine prietenu meu deja suntem si logoditi! si oricum stau si cu ei dar nu prea comunica cu mine cand stau in casa... SIi peurma imi scot ochiii. Nui mai inteleg crede-ma liviu

| AtateaConditii a răspuns:

Stai si cu ei, considera ca nu le mai acorzi atentie ca nu iti mai pasa de ei de cand ai prieten probabil.E nasol sa fii certat cu ai taisadcand vii acasa mai vorbeste cu ei ce ai facut azi despre priblemele tale, visele tale, mai fa curat, ajut-o pe maicata mai mergi al plimbare cu fratii prin oras sau daca nu ai cu parintii.

| Bitzo explică (pentru AtateaConditii):

Poate e o idee dar nu tsiu ce etse cu ea imi scoate ochi mereu ca s-a saturat de mine si multe altele. Crede-ma cateodata imi vine sa-mi fac bagaju si sa plecsad