| georgina12 a întrebat:

Am 17 ani si am sanii suficient de mici si as vrea sa stiu daca imi puteti spune o metoda prin care ar putea creste macar cu doua numere la sutien.Mersi

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai genetic sânii mari, nu prea ai ce face. Eventual, la 18 ani să îţi faci implanturi(O prostie, părerea mea, având în vedere că sunt şi riscuri, sunt scumpe şi va trebui să le schimbi.Pe lângă asta, aşa eşti tu, sunt sigură că sunt persoane care te iubesc aşa cum eşti.Nu eşti nici prima, nici ultima în această situaţie şi te vei simţi mult mai sigură pe tine dacă te accepţi aşa cum eşti, adică frumoasă şi naturală.).

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Te salut si eu.Nu as stii cu ce sa incep raspunsul dar cred ca o sa incep cu urmatoarea afirmatie:
1.Din punct de vedere medical sanii se dezvolta in ritm diferit in functie de fata(poate si pana la 20 de ani sa iti mai creasca).Noi ne nastem cu un anumit numar de celule in fiecare san care se umfla cu grasime astfel rezultand cat de mari sunt. Daca is mici nu prea ai ce sa le mai faci)
2. Din punct de vedere estetic:
-este mult mai frumos un decolteu cu sanii mai mici.De ce? nu este pervers.
Daca vrei sani numai sa fii atractiva pentru baieti e rau atunci.NU te compara cu restul fetelor esti unica in felul tau.
-Sanu cu cat este mai mare cu atat este mai lasat.(din punctu meu de vedere acela ar fi un san urat, cat despre cei siliconati, se vede de la o posta ca is falsi iar baietilor nu le place lipsa de naturalete)
3.Sa o luam practic?
-cand alergi sau faci activitati de genu devine incomod(dormit pe burta, alergat, gasit sutien etc.)

Cu 2 numere la sutien sa iti creasca:silicon sau iti bagi material in sutien.dar chiar nu trebuie sa te complexezi.
Eventual ar mai creste daca iti dezvolti un pic muschii pectorali(nu exagerat) si te-ai mai ingrasa dar sincer ai arata mai rau dupa.
Chiar si-asa cu ce te afecteaza ca ii ai mai mici?

| dexter7 a răspuns:

O fata e frumoasa asa cum e, nu trebuie neaparat sa ai sanii imensi ca sa fi frumoasa. Ai mai multa incredere in tine. Oricum organismul tau inca se dezvolta. Ar trebui sa te placi asa cum esti. Poti sa ai succes in viata si fara sanii mari. Pe internet circule fel si fel de creme de crestere a saniilor dar nu le baga in seama, iti bagi doar chimicale in piele.