| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am 17 ani si faza e ca sunt cam mic de inaltime, am 1.77, nici parintii mei nu sunt foarte inalti, in jur de 1.70, ma gandesc oare daca as mai putea creste macar pana la 1.80 pentru ca m-am saturat sa fiu asa mic, ce credeti? Dau si funda!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de tine, cat mananci si in special ce manaci, fiindca hormoniid e crestere sunt stimulati de vitaminele, mineralele, aminoacizii si proteinele din hrana ta zilnica.
Daca manaci fast food si bei sucuri, nu ai nici o sansa sa mai cresti in inaltime, fiindca acela nu contin nici vitamine, nici minerale s nici alte substante care sa-ti "hraneasca" hormonii.
Treci urgent pe hrana sanatoasa, bogata in Legume si fructe variate, mancate la toate 3 mesele, alaturi de bucati de carne.

| Violleta2022 a răspuns:

Aropo, intinderile(strechingul) nu ajuta la cresterea in inaltime, astea sunt sfaturi date inutil, ca de ar fi asa de simplu sa-ti lungesti oasele toata lumea s-ar trage pe roata ca sa fie mai inalti, din pacate oasele nu se pot lungi cu aer.

| ZappyTV01 a răspuns:

Piticul p...o!

| Benji1848 a răspuns:

Salut, poti incerca mai multe antrenamente de stretching, gasesti pe Youtube.