| Anonim297 a întrebat:

Salut, am 17 an, si mi-am facut o iubita, ea sta intr-un cartier rau famat, am fost de mai multe ori sa o iau de la ea din cartier si sa o aduc, treaba e ca eu ma vad seara cu ea si, chiar daca nu mi s-a intamplat pana acum, mi-e sa nu am vreun incident in care sa se ia tiganii, ce as putea sa fac? Tin sa zic ca nu mi s-a intamplat sa se ia pana acum cineva, dar nu bag mana in foc, altcandva nu am cand sa ies cu ea, deci, nu am cum sa ocolesc zona, vreau niste mesaje de incurajare sau cum as putea sa nu ma mai panichez aiurea, dau funda. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alexgsxr a răspuns:

Dacă ajungi în situația aceea neplăcută și vei fi abordat,vorbește respectos și cu atenție la ceea ce ți se spune și la ceea ce răspunzi, dar fără să se vadă frica, încearcă să te comporți cât mai normal dar și serios în același timp, poți găsi scuze, cum că te grăbești etc, improvizezi... Se pot evita politicos anumite situații. Dacă situația degenerează nu ezita să suni la poliție.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca pe cat posibil sa iesi mai devreme cu ea sau sa stati mai putin incat sa nu mai fi la ore tarzii in acea zona. Mergi cu autobuzul sau metroul daca ai posibilitatea si evita cat poti intalnirile cu ciudati pe strada. Daca nu iesi cu ceva in evidenta si daca nu te bagi tu sa le zici ceva, nu vad de ce s-ar lua de tine. Ar fi bine sa discuti si cu ea acest aspect si sa gasiti impreuna o solutie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te vezi cu ea ziua.

| Dana2103 a răspuns:

Nu e vorba doar de tigani. Nu fii rasist! Se poate lua oricine noaptea.