| DarthRevan a întrebat:

Salut,am 19 ani si am o mare problema de adapatare sociala.Mai exact nu-mi place deloc cum gandeste generatia asta,fiindca mi se pare foarte imatura,falsa,fara principii si inloc sa se cunoasca pe ei si sa aiba o viziune de viitor,se concentreaza doar pe disctarctii de moment care vor trece si apoi vor fi toti dezamagiti ca au o viata de **** in care nu mai prea pot face mare lucru ca si-au irost timpul de tanar pentru a creea ceva important pentru mai tarziu.Ce poti face daca esti diferit? daca nu gandesti ca ceilalti,daca nu te incadrezi in limitele mediocre ale societatii? ce poti face atunci cand tu esti altfel, iar restul te judeca pentru asta.In ce locuri,unde as putea merge sa intalnesc oameni preocupati de propria evolutie(Dezvoltare persnoala, busienss etc) nu gasesc oameni preocupati de evolutie in Romania, decat poate 1% din intreaga populatie.Ma refer la un nivel inalt nu la un nivel minuscul, sunt putini care chiar vor sa isi dezvolte viata la cote inalte, incat sa atinga acel nivel de 1% of the world. Unde as putea gasi tineri /oameni mai cu cap,nu atat de inconstienti(sex,baute,betii,droguri,glume glume glume si glume ) Simt ca lumea nu e aproape deloc educata in Romania, iar eu am fost norocos sa am o familie educata care mi-a zis de mic lucruri, nu ca altii care fac sex la 10 ani si dupa mai stiu eu ce probleme aveti voi si altii, adica naa Romania nu cred ca e o tara buna in care poti cere mai mult de la societate cand ea nu e atat de educata... AJUTOR!

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am trimis cerere

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

OK

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca nu are nevoie nimeni de tine. Gandesti prost.

| Deliiiia a răspuns (pentru DarthRevan):

Atunci tu prin ce te diferentiezi? Tu spui ca in ciuda greselilor gramaticale esti inteliget, dar ce ai realizat pana acum?

| mgtow a răspuns:

Un om cu cap nu frecventeaza barul, clubul si drogurile. Dar ala se considera un marginat de restul ciudatiilor care trec prin locurile alea, asa e in toata europa tineretul slab pregatit pentru a afronta viitorul. Stau cu parintii si nu fac nimic