| Mickey27 a întrebat:

Salut! Am 19 ani si nu am facut sex pana acum si am avut o gramada de ocazii si mi am dorit mereu dar cand era momentul sa fac ceva efectiv nu stiu de ce opream si nu mai faceam nimic chiar daca partenera se simtea bine. Nu inteleg ce am.

3 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Doar încă nu te simți pregătit. E foarte normal. Și partenera ta trebuie sa accepte asta. Doar atunci o s-o faci când o sa te simți pregătit

| Mickey27 explică (pentru annonimaaaa555):

Pai problema nu e neaparat la partenera pentru ca n am avut iubita pana acum deoarece nu am vrut, mi se pare ciudat ca sa "profit" de o fata si dupa poate nu mai vorbim deloc si dupa nu mai este la fel cu fata potrivita scuze e greu de explicat.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Mickey27):

Tu vrei sa faci sex (cu o fata oarecare) sau iti doresti sa faci dragoste cu iubita ta?
Se gasesc fete doar pentru sex, sa stii. Iti propun ele. Doar sa le spui de la inceput ca nu vrei relatie.
Cu iubita e altceva. Daca va construiti o relatie, nu se cheama ca profiti de ea.