| Exeemii a întrebat:

Am 19 ani, sunt in clasa a12a. Ma rog, am terminat-o. Recent am dat de un tip (sau el de mine). Ne-am vazut in autobuz de 2-3 ori si am facut contact eye. E extrem de frumos, are fata de papusa, e inalt etc. Mi-a dat cerere de prietenie pe facebook, am acceptat. Apoi mi-a scris. Cand eram in tramvai, am realizat ca e mai mic decat mine. Credeam ca e clasa a10a sau a11a. De fapt, e a9a. Ma cam place si cred ca si eu pe el, dar parca e prea mic. De ranit nu vreau sa il ranesc, am si fluturi in stomac cand vorbesc cu el laughing. Ce sfaturi imi dati? Dau funda

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Fluturasi? Wow ..de mult nu am mai citit de fluturasi aproape reciproci!
Judecata ta este filtrata de ratiunea sociala, daca ai elimina filtrul ala ai actiona fara intarziere. Tu doresti sa vezi daca te vom judeca noi in speta apropiatii tai pentru asta. Noi nu te vom judeca, eu personal apreciez fluturasii mai mult decat diferenta de varsta. Insa apropiatii tai? Sa vedem cine iti va dori fericirea prezenta mai mult decat realizarea sociala iti va spune bravo, restul inclusiv parinti care au o tendinta sa priveasca in viitor te vor judeca. Eu zic sa va intalniti asa pe blat de cateva ori, la o plimbare si sa stabilesti cu exactitate daca bondarii aia pe care ii simti sunt cu adevarat fluturi viu colorati sau doar molii scapate in dulapul cu haine!
Fluturii merita sa lupti pentru ei, pentru molii exista borcanul cu naftalina.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orice doar sa nu te astepti la nunta cu el cum vad ca va asteptati toate, comunica cu el, baiatul se gandeste sasi inceapa viata sexuala poate cu tine, de ce nu? sexul e o nevoie umana

| Doub a răspuns:

Dacă ţie îţi place, e ok.

| WaterDrop a răspuns:

Oh hey hey, ti-am spus doar ca nu este "contact eye" ci eye contact laughing

Nu-l lasa sa-ti scape. Ce daca e mic? Va creste el si atunci te vor invidia toate fetele cand te vei afisa cu el.

| Tiba_Alin_1992 a răspuns:

Daca e prea mic, adica cum? Ti-e frica de ce vor zice prietenele tale despre el?
Il cresti tu daca te simti atat de atrasa, dar sa ai grija ca poate cadea in unele capcane, cum am cazut si eu cand am ajuns in a 10-a, de iarba vorbesc.