| joker_6767 a întrebat:

Salut.Am 2 prietene de ceva vreme iar ele nu se suporta intre ele.In fiecare seara ma pun sa aleg se supara si ies amandoua de pe mess Tin foarte mult la ele si chiar nu as putea alege intre ele.Sunt la fel chiar nu pot sa aleg intre ele si nu vreau sa raman fara niciuna Ce sa fac? as alege una dintre ele daca nu ar fi asa de greu dar imi plac amandoua.sunt foarte suparata. va rog ajutati`ma

3 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Deci propui o intilnire pentru toate 3.Iesiti si voi la un suc si incepeti sa discutati. Spune-le ca tii foarte mult la ambele, si nu ai putea face o alegere.roga-le ca de dragul tau sa se tolereze cat de cat, si daca iti sunt prietene adevarate vor incerca sa faca asta pentru tine.Incearca sa le explici cat de greu iti este cand ele nu se suporta si tu le iubesti in aceiasi masura.
Daca incearca sa faca acest lucru, iesiti si voi mai des toate 3 si poate chiar le va placea sa va petreceti timpul impreuna, dar incearca sa le acorzi atentie amindurora.

| Chowder a răspuns:

Pai hai sa o luom asa:
vorbesti cu una din ele sa va intalniti intr-o zi in pac (te intalnesti cu cea care te intelege cel mai bine )
si ii explici ca ti mult la ele si ca ai vrea sa depuna un efort si ea sa se inteleaga cu cealalta prietena.
in alta zi tot asa o iei pe cealalalta si ii explici.
winking
Pa.

| alexfrantz a răspuns:

Incerci sa le impaci pe amandoua, daca nu merge faci ce a spus crissstinaaa