| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am apelat la acest site din cauza ca am un viciu de care nu pot sa scap, Jocurile de noroc.
Pierd tot nu ma pot opri mi-am pierdut telefon ceas absolut orice valora ceva, am furat tot ce am putu si toti bani i-am bagat la jocuri, m-am distrus singur, cum naiba sa scap de asta si va rog fara interventia religiei sau a unui psiholog ce ma poate ajuta. si fara comentarii da frate si eu am jucat 5 lei si am pierdut e aiurea, joc de 4 ani si nu mai am pe nimeni datorita jocurilor

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca spui ca nu doresti sa mergi la psiholog, atunci totul ar trebui sa plece de la tine. Alta solutie nu exista. Din ce vad, ai constientizat ca jocurile de noroc te-au distrus. Acesta ar fi primul pas. Pune cat mai repede punct acestui viciu. Pur si simplu nu mai merge la agentii, la cazinouri. Fara ajutor specializat va fi foarte greu. Cand te vei hotari sa le lasi, te vei si reabilita. Orice om merita a doua sansa. Totul va trece, lucrurile vor reveni la normal, iar tu vei privi in urma mandru ca ai reusit sa scapi de aceasta nenorocire.

| William a răspuns:

Cauta jocuri de noroc pe facebook. Asa nu mai pierzi bani.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,ia partea buna, acum nu mai ai ce sa bagi in jocurile de noroc, deci nu vei mai juca

| peperonies a răspuns:

Ca sa scapi de asta trebuie sa dai mai mult negru la dublaje. si neaparat sa spui rugaciuni sa iti dea 7-ari.

| AliTheo18 a răspuns:

Mai stiu oameni de genul, si crede-ma ca au ajuns foarte rau. Eu zic sa te gandesti bine la viata ta, la ce iti doresti tu cu adevqarat. Daca tu vrei sa pierzi toata viata toate bunurile tale, la fel si oamenii din jurul tau, daca o sa incepi sa furi de la ei. Crezi ca asta iti doresti tu? Nu.Imi dau seama ca vrei un viitor bun, ca vrei un copil si o sotie. Pariez ca esti matur, nu? Pariez ca vrei o viata buna.Trebuie sa lupti pentru asta! Apuca-te sa faci ceva sa-ti piara pofta asta! Du-te la munca, fa un hobby, ceva! Gandeste-te la ce e bine pentru tine. Succes.

| Taduic a răspuns:

Gandeste-te ca bani nu te ajuta. Fa-ti mentalitatea in asa fel incat sa nu conteze bani ci altceva.